Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

 III Niedziela Wielkiego Postu – 2019-03-24

 

Msze Święte w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630, a w poniedziałek o 800 i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty).

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa będzie w piątek:

o godz. 1630 – dla dzieci

o godz. 1730 – dla dorosłych

W niedziele Droga Krzyżowa będzie o godz. 1500, a po niej o godz. 1530 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Święta. 

 

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • w poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 800 i 1800. Zachęcamy do Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Dzisiaj ze stolika przy wyjściu można zabrać deklaracje Duchowej Adopcji. Uroczyste złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji będzie jutro na Mszach Św. o godz. 800 i 1800. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Trwa przez 9 miesięcy i polega na codziennym rozważaniu jednej tajemnicy różańcowej, odmówieniu Ojcze nasz…, 10 Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienie.
 • w środę – po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a wcześniej o godz. 1730 czytanie Pisma Świętego wraz z Koronką Pokoju.
 • w piątek – po Mszy Św. wieczornej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy niedziele synodalną. Ofiary zbierane na tace będą przeznaczone na pokrycie opłat za ogrzewanie i ubezpieczenie naszego kościoła.
 1. Spotkania Grup parafialnych:

- Parafialny Oddział Caritas w środę o godz. 1900.

- Aspiranci w środę o godz. 1700.

- Zajęcia rekreacyjno-sportowe dla młodzieży w środę o godz. 1900(sala gimnastyczna)

- Schola Młodzieżowa we czwartek o godz. 1930

- DSM i Schola dziecięca w sobotę o godz. 1030.

 1. Dzisiaj po Mszach Św. można będzie nabyć u członków Caritas paschaliki i baranki wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na cele charytatywne realizowane w diecezji oraz w parafii.
 2. W sklepach na terenie naszej Parafii od jutra będą wystawione kosze. Z ofiarowanych darów będziemy robić paczki wielkanocne dla potrzebujących. Za wszelkie dary składamy Bóg zapłać.
 3. W poniedziałek o godz. 2000 w kościele będzie próba przed Misterium Męki Pańskiej.
 4. W naszym Dekanacie Nowy Sącz – Zachód organizujemy w najbliższy piątek 29 marca Drogę Krzyżową śladami kościołów dekanatu. Jest to Droga Krzyżowa na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie w kościele p. w. św. Krzyża w Nowym Sączu na Helenie (kościół parafialny) o godzinie 1900. Następnie przejście poprzez kościoły w Świniarsku, Niskowej i zakończenie w Trzetrzewinie. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej Drodze Krzyżowej. Trasa jest krótsza niż w zeszłym roku. Nie będzie organizowanego wspólnego wyjazdu, dlatego indywidualnie już docierajmy do kościoła parafialnego na Helenie i indywidualnie organizujmy też powrót z Trzetrzewiny.
 5. Wzorem poprzednich lat Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu organizuje Konkurs Palm Wielkanocnych dla mieszkańców Gminy Chełmiec. Wykonane palmy, które mają wziąć udział w konkursie prosimy o pozostawienie w naszym kościele w Niedzielę Palmową.  Regulamin Konkursu wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.
 6. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za złożone ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.
 7. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.