Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

 I Niedziela Adwentu – 2021-11-28

 

Rozpoczynamy dzisiaj Adwent, czas przygotowania naszego serca, naszych rodzin i całej naszej parafii na przyjście Chrystusa. I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem: Posłani w pokoju Chrystusa.

Msze Święte Roratnie w naszym kościele będą codziennie o godz. 630 i dla dzieci wieczorem o godz. 1800.  W soboty Roraty będą jedne o godz. 800. W tym tygodniu z racji I piątku, Roraty dla dzieci będą w piątek wyjątkowo o godz. 1630. Zapraszamy wszystkich dorosłych i dzieci do udziału w roratach, dzieci niech zabierają ze sobą lampiony, byśmy czuwając wraz z Maryją, jak najlepiej przygotowali się na przyjście Chrystusa. Do wtorku po Mszy Św. wieczornej przeżywamy Nowennę do Św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Dalego w tym trudnym czasie, kiedy służby mundurowe bronią tak ofiarnie wschodniej granicy Polski, w sposób szczególny zapraszamy do modlitwy w intencji pokoju i ładu społecznego w naszej Ojczyźnie.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • We wtorek – święto św. Andrzeja Apostoła.
  • W środę – po Mszy Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • We czwartek – przypada I czwartek miesiąca. Na Mszy Św. wieczornej modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne, a także za powołanych do służby Bożej.

We czwartek na Mszę Świętą o godz. 1800 i spotkanie w grupach zapraszamy uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej. Na Mszę Świętą zapraszamy także rodziców. Młodzież przed Mszą Świętą niech skorzysta z sakramentu pokuty

 • W piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, przypada także I piątek miesiąca. Msze Święte w I piątek będą o godz. 630 i 1800, a dla dzieci o godz. 1630. Dzieci z lampionami przychodzą w piątek na Roraty o godz. 1630.

Na Mszę Świętą o godz. 1630 zapraszamy też uczniów klas VII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy także rodziców.

 • W sobotę – przypada I sobota miesiąca. Msza Święta ku czci Matki Bożej o godz. 800. Wcześniej o godz. 730 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na modlitwę różańcową, którą poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej.
 • W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 1. Dzisiaj uroczyście poświęcamy opłatki, którymi połamiemy się przy wigilijnym stole. Opłatki od jutra będą roznosić Siostry Zmartwychwstanki do naszych domów. Siostry rozpoczną od Niskowej, a potem Biczyce Dolne. Ofiary składane z tej racji są przeznaczone na utrzymanie Domu Sióstr w naszej parafii i na cele Zgromadzenia, a także jako wyraz wdzięczności za posługę Sióstr Zmartwychwstanek w naszej Parafii. Za wszelkie wsparcie naszych Sióstr składamy serdeczne Bóg zapłać
 2. Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę i czwartek od godz. 1700, a w piątek od 1600. Wyjazd do chorych w I piątek od godz. 800.
 3. W środę kolejne spotkanie Grupy Biblijnej – Spotkanie Słowem Bożym, które poprowadzi ks. Tomasz Rąpała, rekolekcjonista Domu Rekolekcyjnego Arka w Gródku n/Dunajcem. Wykorzystajmy tę możliwość poznawania Pisma Świętego i przyjdźmy liczniej na Mszę Świętą i na to spotkanie w sali Ks. Prof. Bolesława Kumora.
 4. W piątek o godz. 1900 odbędzie się grudniowe spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Spotkanie będzie w sali na plebanii. Zapraszamy wszystkich Członków PZS.
 5. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin, poprzez zakup świec Caritasu, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece, które zapalimy na wigilijnym stole można będzie nabyć od przyszłej niedzieli po Mszach Św.
 6. W sklepach na terenie naszej parafii w tym tygodniu będą już wystawione kosze. Z ofiarowanych darów będziemy robić paczki na święta dla osób potrzebujących. Za wszelkie dary żywnościowe i środki czyszczące składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. Prosimy też o zakładanie maseczek wewnątrz kościoła. Jest to zalecenie władz państwowych. Na zewnątrz jest już coraz zimniej i wchodzimy do kościoła, dlatego by wszyscy czuli się bezpiecznie, zakładajmy maseczki.
 8. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 9. W minionym tygodniu we wtorek nasza Parafia zakupiła działkę o powierzchni 21 ar. od pana Antoniego Kulig po drugiej stronie drogi, między domem rodzinnym Państwa Kuligów, a domem, który obecnie się remontuje. Trzeba było podjąć bardzo szybko decyzję, bo jeden z deweloperów był zainteresowany tym miejscem. Dlatego bardzo serdecznie dziękuje panu Antoniemu Kulig, że mimo zaawansowanych rozmów z deweloperem i pewno wyższej ofercie, zdecydował się sprzedać tą ziemię Parafii. Możemy sobie tylko wyobrazić, gdyby na tym miejscu zostały wybudowane domy – szeregówki, jaki byłby dopiero problem z parkingiem przy kościele podczas nabożeństw, a tak zwiększa się miejsce na parking, a co za tym idzie i bezpieczeństwo na drodze, a także w przyszłości gdyby zaistniała taka konieczność, możliwość jakiejś budowy na cele religijno-duszpasterskie. W rozmowie z Radą Ekonomiczną doszliśmy do wniosku, że byłby to poważny grzech zaniedbania, gdybyśmy nie starali się w dzisiejszym czasie na powiększenie przestrzeni wokół naszego kościoła, gdy nadarzyła się ku temu okazja. I pewno moi następcy i następne pokolenia Parafian mieli by słuszne pretensje do nas, że nie dołożyliśmy wszelkich starań, by takie grunty zabezpieczyć, by było więcej miejsca przy kościele, gdy ludzi w Parafii przybywa i coraz więcej samochodów staje na parkingach. Myślę, że Pan Bóg tym wszystkim pokierował, że dał dobre natchnienia i dzisiaj aktem notarialnym ten grunt jest własnością Parafii, bo naprawdę kilka dni dłużej zwlekania, zastanawiania się i może dziś nie było by o tym już rozmowy, a na wiosnę pewno budowałyby się tam już deweloperskie domy.
 10. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, a wśród nich Siostrze Barbarze składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej. Msza Św. w int. Siostry Barbary będzie w sobotę 4 grudnia o godz. 800.