Ołtarz główny
Parafia z lotu ptaka
Widok z chóru
24-o godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
Panorama parafii

Informacje Duszpasterskie

 Niedziela Palmowa – 2019-04-14

 

Przeżywamy Niedzielę Palmową, która rozpoczyna czas Wielkiego Tygodnia. W    rozważanie tych najważniejszych tajemnic naszej wiary wprowadza nas dzisiaj  śpiew Męki Pańskiej, za który bardzo serdecznie dziękujemy kantorom Ks. Katechecie, Jakubowi Pędzichowi i Arturowi Migaczowi.

 

Msze Św. do środy rano o godz. 630 i wieczorem o godz. 1800.

Dzisiaj Droga Krzyżowa będzie o godz. 1500, a po niej o godz. 1530 Gorzkie Żale z  kazaniem pasyjnym i Msza Święta.

Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim za modlitwę i udział w IV Misterium Męki Pańskiej, które miało miejsce w miniony piątek. W sposób szczególny pragnę podziękować tym wszystkim, którzy w brali udział w przygotowaniu tego pięknego Misterium. Dziękuję wszystkim aktorom, naszej młodzieży, dzieciom, czytającym rozważania i prowadzącym śpiew, przygotowującym stroje, siostrom zakonnym, strażakom. Dziękuję nagrywającym to Misterium oraz odpowiedzialnym za światło i nagłośnienie, a przede wszystkim dziękuję głównemu organizatorowi i reżyserowi Ks. Bogusławowi.

Spowiedź przed Świętami będzie w naszej Parafii w poniedziałek od godz. 1500-1900 (przerwa w spowiedzi  od 1645-1715)

W środę w Parafii p. w. św. Heleny w Nowym Sączu będzie spowiedź dekanalna od godz. 1700 -  2000

Wyjazd do chorych z posługą sakramentalną w poniedziałek od godz. 830.

 

 1. W tym tygodnia będziemy przeżywać:

 

 • Wielki Poniedziałek –  po Mszy Św. Nabożeństwo ku czci św. Stanisława Kostki.
 • Wielki Wtorek – po Mszy Św. o 630  przerywamy wieczystą adorację aż do wtorku 23 kwietnia do Mszy Św. wieczornej. W tym czasie będzie sprzątany kościół, robiona dekoracja, a w czasie Świąt będziemy odwiedzać naszych bliskich. W Triduum adoracja będzie przy Ciemnicy i przy Grobie Pana Jezusa
 • Wielka Środa – po Mszy Św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 1. WIELKI CZWARTEK

 

MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ o godz. 1800.

 

Po Mszy Św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i Adoracja przez całą noc.

 

 1. WIELKI PIĄTEK

 

Ciemna Jutrznia o  godz. 830.

Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 900.

Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. (Rozpoczęcie Nowenny)

Droga Krzyżowa o  godz. 1730.

 

LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ ogodz. 1800.

 

Po liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i Śpiew trzech części Gorzkich Żali.

Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim będzie przez całą noc.

Bardzo proszę naszych Strażaków o trzymanie straży przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i Wielką Sobotę.

 

Wielki Piątek jest dniem postu ścisłego. Obowiązuje on wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Wszyscy od 14 roku życia zobowiązani są do wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ofiary składane przy Adoracji Krzyża przeznaczone są na Ziemię Świętą. Z racji Wielkiego Piątku proszę o przybranie przydrożnych krzyży.

 

 1. WIELKA SOBOTA

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godz. 1515.

Ciemna Jutrznia o  godz. 830.

Świecenie pokarmów o godz. 900, 1000, 1100, 1200 i 1500 .

Koronka do Bożego Miłosierdzia o  godz. 1500 (Po Koronce sprzątanie kościoła)

 

LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ o godz. 1900.

 

Na wieczorną liturgię zabierzmy świece.

 

 1. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

PROCESJA REZUREKCYJNA o godz. 630. Zapraszam wszystkich Parafian, całe rodziny, młodzież i dzieci, przygotujmy feletrony, sztandary. Zapraszam naszych Strażaków. Niech to będzie manifestacja naszej wiary i uczczenie Zmartwychwstania Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Po Mszy Św. zasiądźmy w rodzinach do tradycyjnego wielkanocnego śniadania.

 

Msze Św. w Wielkanoc -po procesji rezurekcyjnej o godz. 630, 1000, 1130 i 1500.

 

 1. W Poniedziałek Wielkanocny -  Msze Święte będą o godz. 800, 1000, 1130 i 1500.

 

Składka w drugi dzień Świat przeznaczona jest na KUL i PUJPII.

 

 1. Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania z klas III Gimnazjum i klas VIII prosimy by wzięła udział w Triduum Paschalnym. Niech to będzie wasza wspólna modlitwa o jak najlepsze  przygotowanie do przyjęcia darów Ducha Świętego. Zapraszamy także rodziców do wspólnego przeżycia ze swoimi synami i córkami Triduum Paschalnego.
 2. Zwracamy się z serdeczną prośbą o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na dekoracje kościoła na Święta. Ofiary na kwiaty można wrzucać do skarbony przy figurze Św. O. Pio.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję Członkom naszego parafialnego oddziału Caritas, za trud zrobienia paczek i stroików wielkanocnych oraz za odwiedzenie osób chorych, starszych i potrzebujących. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom i właścicielom sklepów za przeprowadzenie zbiórki – Bóg zapłać.
 4. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i złożone ofiary na kwiaty.
 5. Sprzątanie naszego kościoła na Święta będzie w tym tygodniu w środę o godz. 1900.
 6. Informacja Urzędu Gminy Chełmiec o darmowym szkoleniu w celu podniesienia kompetencji cyfrowych - „Klikam z głową” jest na tablicy ogłoszeń.
 7. Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu organizuje jak co roku po Niedzieli Palmowej Konkurs Palm Wielkanocnych. Palmy, które chcemy, by wzięły udział we konkursie prosimy o podpisanie i pozostawienie w kościele.
 8. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.